z Głuszcowego Lasu FCI

SETER SZKOCKI GORDON

Wstecz

STRONA GŁÓWNA

O NAS

AKTUALNOŚCI

SZCZENIĘTA

NASZE PSY

KONTAKT

GALERIA


 Nazywamy się Justyna i Tomasz Wojdaccy. Mieszkamy w północnej części Puszczy Augustowskiej w leśniczówce nad brzegiem malowniczej rzeki o wdzięcznej nazwie Marycha. Miłości i szacunku do zwierząt oraz otaczającej nas przyrody już od najmłodszych lat nauczali nas nasi rodzice. Zarówno w jednym jak i drugim domu rodzinnym odkąd pamiętamy zawsze były zwierzęta a w szczególności psy.

   Z chwilą, gdy zamieszkaliśmy „prawie na swoim” nie mogło zabraknąć w naszym domu czworonożnego przyjaciela. Długo zastanawialiśmy się nad wyborem rasy, miał to być pies przyjazny, wesoły i przede wszystkim myśliwski. Wybór padł na Gordona - setera szkockiego, najbardziej wszechstronnego ze wszystkich seterów. Na początku marca 2009 roku z Warszawy przywieźliśmy Jetę (JACKY Gordonkowy Zakątek). Mała od samego początku była bardzo radosna, szybko się zaaklimatyzowała, i jak większość Gordonów zaczęła pokazywać różki. Po pewnym czasie    (trochę to trwało) wyrosła na statecznego psa z wielką pasją łowiecką.

    Po kilku latach i zdobyciu uprawnień hodowlanych Związku Kynologicznego w Polsce zdecydowaliśmy, że już najwyższy czas aby nasza Jeta została mamą. Na ojca naszych maluchów wybraliśmy psa o wyjątkowym charakterze oraz z certyfikatem użytkowości CLIPPER’a Black Ivy. 31 maja 2014 roku urodził się pierwszy miot naszych szczeniąt. Było to niesamowite doświadczenie.

    Po prawie dwóch latach, bo 27 kwietnia 2016 r. Jeta po raz drugi została mamą. Ojcem maluchów tym razem został Interchampion C.I.E, C.I.B. - LAMBORGHINI Black Ivy „BLUES”, W wyniku tego skojarzenia na świat przyszło 6 piesków i 4 suczki, a jedna z nich - AGERA z Głuszcowego Lasu została nowym członkiem naszej rodziny.

    Oprócz dwóch psów, dla równowagi mamy jeszcze dwie kotki: „Kocmoła” i „Rudego” - kotka rodzaju prawie męskiego oraz rybki.

 

    Nazwa naszej hodowli „z Głuszcowego Lasu” pochodzi od miejsca, w którym mieszkamy. Teren tej części Puszczy Augustowskiej jest jednym z niewielu w Polsce naturalnych ostoi Głuszca „Tetrao urugallus”